Makaleler
Card image cap

Bel Fıtığına Kalıcı Çözüm

Bel fıtığı, omurga kemikleri arasındaki içi jel dolu diskin yerinden taşarak sinir köküne baskı yapmasıyla oluşan durumdur. Bel fıtığı tedavisinde çığır açan tekniklerle birkaç seansta kalıcı olarak ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün. Makalenin devamı için tıklayınız.

Tamamını Oku
Card image cap

Boyun Fıtığı Sizi Fıtık Etmesin

Boyun fıtığı, tıpkı bel fıtığı gibi iki omurga kemiği arasındaki diskin dejenere olarak bulunması gereken hattan sapması ve sinir köküne basmasıyla kendini belli eden boyun ağrısı ile karakterize bir patolojidir. Birçok zaman omuzlar üzerinde ağrı, kola vuran ağrı ve uyuşukluk ile kendini gösterir.

Tamamını Oku
Card image cap

Kanal Darlığı

Kanal darlığı, ya da diğer bir ismiyle spinal stenoz, beyinden çıkan sinir demetinin geçtiği omurga kanalının dar olması sonucu kanal içinde sıkışmasıdır. Kanalda sinirlerin daha rahat hareket etmesini sağlamak fizyoterapiyle mümkün olabilir. Detaylar yazımızın devamında...

Tamamını Oku
Card image cap

Ankilozan Spondilit

Norveç gibi daha çok güneş görmeyen ülkelerde sık karşılaşılan bir hastalıktır. Ankilozan spondilit omurgayı tutan, üst ve alt segmentlerin birbiriyle kalsifiye köprüler oluşturarak tabiri caiz ise omurga kemiklerinin birbirine kaynamasıyla hareket kısıtlılığı oluşturan zamanla ilerleyen bir hastalıktır.

Tamamını Oku
Card image cap

Eklem Kireçlenmeleri

Birçoğumuz dizden veya farklı eklemlerden gelen çıtırtı seslerine aşinayızdır. Bu sesler tek başlarına bir hastalığın habercisi sayılmasa da eklem kireçlenmesinin ileri safhalarında ağrılara sebep olabilir.

Tamamını Oku
Card image cap

Multiple Sklerozis

Kısaca MS olarak bilinen bu hastalık, beyin dokusunda oluşan plak alanlarla bilinmektedir. Nörolojik defisitten optimal şekilde kurtulmak için fizyoterapiden nasıl yararlanabilirsiniz? Yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederim.

Tamamını Oku
Card image cap

Medulla Spinalis Yaralanması

Çoğunlukla trafik kazaları gibi direkt darbelere bağlı gelişen Medulla Spinalis Yaralanması, uzun bir tedavi sürecini beraberinde getiren zorlu bir durumdur. Peki yaralama sonrası nasıl bir yaklaşım izlenmeli? daha fazlası için makalenin geri kalanına göz atabilirsiniz.

Tamamını Oku
Card image cap

Siyatik Sıkışması

Siyatik sinir sıkışması, çoğunlukla uzun süre oturan insanlarda kalça içerisine bıçak saplanır gibi ağrıya sebep olur. Kalçadan bacağa vuran ağrınız varsa kontrol zamanı gelmiş olabilir. Yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Tamamını Oku
Card image cap

Fibromyaljiden Kurtulma Vakti

Omuz başlarından boynunuza vuran ağrılarınız mı var? Sabahları yataktan kalkmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Sebebini biliyoruz. Çözümüne De! Yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Tamamını Oku
Card image cap

Migren Ataklarına Son

Biliyoruz, migren tuttuğu zaman ses, ışık ve kokuya çok hassas oluyorsunuz. Ağrı tutmadan hemen evvel yapılabilecek bazı non-invaziv uygulamalarla rahatlayabileceğinizi biliyor muydunuz? İçeriğin devamını okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tamamını Oku
Card image cap

Bel Kaymasında Ameliyatsız Tedavi Mümkün mü?

Bel kaymasında ne yapmak lazım? Çektirmek doğru mu? Ameliyat şart mı? Merak ediyorsanız makalenin tamamını okuyun...

Tamamını Oku
Card image cap

Boyun Düzleşmesinde Yalancı Fıtığa Dikkat!

Hem boyun düzleşmeniz, hem fıtığınız mı var? sorun yok, çözüm var!

Tamamını Oku